ثبت شرکت در قبرس شمالی

قبرس شمالی طی سال‌های اخیر توانسته است نام خود را نه تنها به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب بلکه محیطی سودآور برای سرمایه‌گذاری معرفی کند. در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی این منطقه از اروپا را هدف قرار دادند تا رشد اقتصادی این کشور ارتباط مستقیمی با سرمایه‌گذاری‌های خارجی داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم به تمامی سوالات احتمالی شما در مورد ثبت شرکت در قبرس شمالی پاسخ دهیم.

مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

امروزه بسیاری از مردم دنیا به دنبال مهاجرت به نقاط مختلف دنیا برای کسب اقامت و کار هستند,یکی از مقصد های مهاجرتی امروزه کشور قبرس است که بیشتر مهاجران برای سرمایه گذاری ملک و شرکت انتخاب میکنند., بسیاری از مردم شک و تردید در مورده طریقه سرمایه گذاری در قبرس شمالی را دارند, آنها برای رفع سوالات خود میتوانند به شرکت مشاوره حقوقی املاک و مهاجرت ویتریول مراجعه کنند تا از تمام قوانین کشور و طریقه سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی و چگونگی دریافت ویزا و طریقه کار مطلع بشوند.

قبرس شمالی استعدادهای نیرو انسانی عالی دارد. تعداد زیادی از شهروندان این کشور می‌توانند به بیشتر از یک زبان صحبت کنند و تحصیل‌کرده هستند. وجود چنین نیروی کاری باعث خواهد شد پس از ثبت شرکت در این کشور از آن‌ها در جهت رونق کسب و کار خود استفاده کنید. آمار نشان می‌دهد بیشتر مردم این کشور در رشته‌های حسابداری، مدیریتی و حقوقی درس خوانده‌اند که یک امتیاز مثبت برای شرکت‌های تجاری است که دنبال نیروی متخصص می‌گردند. علاوه بر این نرخ مالیات در این کشور در بین تمامی کشورهای اروپایی بسیار کم و 12.5درصد است. در پایان نباید فراموش کنید قبرس شمالی پنجمین کشور امن دنیا برای زندگی و کسب و کار است.

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

آیا قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در کشور قبرس شمالی را دارید ؟چه مقدار در مورده قبرس شمالی اطلاعات دارید؟آیا تا کنون به مهاجرت به قبرس شمالی فکر کردید؟ آیا میدانید سرمایه گذاری در قبرس چه امتیازاتی برای شما و خانواده شما دارد؟

پیش از اقدام برای ثبت شرکت باید در مورد بازار تحقیق کنید. در این مرحله بسیار مهم است به سطح تقاضا برای یک محصول یا خدمات، به دست آوردن مشتری و وفاداری او، فرصت‌ها و هزینه‌های بالقوه توجه کنید.

توجه کنید تمامی فعالیت‌های اقتصادی که در قبرس انجام می‌شوند باید به همراه ثبت شرکت باشند. به عنوان مثال برای باز کردن یک فروشگاه ساده نیز باید شرکت ثبت کنید و برای جلوگیری از پولشویی تمامی حساب‌های بانکی فرد زیر نظر مقامات قرار دارد.

قبل از ثبت یک شرکت در قبرس شمالی باید در مورد فعالیت آن فکر کنید. اگر شرکتی که می‌خواهید راه بیاندازید در امور مربوط به املاک است. این شرکت نباید توسط شهروندان غیر قبرس شمالی کنترل شود یعنی اکثریت سهام‌داران و مدیران شرکت نباید از ملیت‌های خارجی باشند.

برای این منظور باید 51 درصد سهام شرکت در اختیار شهروندان قبرس شمالی باشد و اکثریت افراد هیئت مدیره را ملیت‌های خارجی تشکیل ندهند.

در رابطه با اکثر شرکت‌های دیگر امکان ثبت شرکت با معرفی سهام‌داران و مدیران تمام خارجی وجود دارد. سپس باید نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید را در نظر بگیرید و یک نام برای شرکت خود انتخاب کنید که مورد تایید دولت قبرس شمالی قرار گیرد.

مدت زمان بررسی این نام در حالت معمولی در عرض یک ماه و اگر هزینه بیشتری بابت تسریع روند بررسی پرداخت کنید تا دو روز کاری طول می‌کشد. نتیجه بررسی اسامی به صورت آنلاین منتشر می‌شود.

ارکان ثبت شرکت در قبرس شمالی

افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند در قبرس باید واجد شرایط زیر باشند:

اگر قصد سرمایه گذاری در زمینهائی ماننده : صرافی , شرکت های ساختمان سازی , شرکت اجاره ماشین و نمایشگاه ماشین داریدنیاز به یک شریک قبرسی دارند.

افرادی که بدون شریک قبرسی در کشور قبرس شمالی میخواهند شروع به فعالیت کنند باید مدارکی نظیر:برگه ورود و خروج,مدارک مربوط به شرکتی کهمیخواهند دایر کنند,گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن به زبان انگلیسی و ترکی,رسید بانکی همراه خود داشته باشند.

مراحل ثبت شرکت : اخذ وکیل یا حسابدار برای انجام ثبت و تمام کارهای مالی و اداری شرکت و ثبت لوگو و نام شرکت,ثبتاطلاعات مورد نیاز شرکت.در مرحله اول متقاضی باید مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ دلار را به بانک وازریز کند و به مدت ۷۲ ساعت برداشتنداشته باشد و بعد ۷۲ ساعت میتواند پول را برداشت کند و نسبت به سرمایه که گذاشته شده است در اداره مالیات ۵۰% از پول از سمت دولت بلوکه میشود.براساس قوانین قبرس شمالی هر شرکت باید حداقل از دو سهام‌دار تشکیل شده باشد. شرکت‌ها باید حداقل یک مدیر و یک منشی داشته باشند.

منشی فردی است که اسناد رسمی را در اختیار مدیران شرکت می‌گذارد و مکاتبات شرکت را انجام می‌دهد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین حقوقی شرکت تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

امکان ثبت شرکت در قبرس شمالی هیچ محدودیتی برای افراد حقیقی و حقوقی ندارد. برای اقدام به این کار باید ترجمه مدارک و اسناد زیر را به مهر سفارت قبرس در ایران در اختیار داشته باشید:

زمانی که اسم شرکت مورد تایید قرار گرفت و تمامی اسناد لازم ارائه شد، برای تکمیل فرآیند ثبت شرکت و راه‌اندازی آن باید مدارک زیر ارائه شود.

 • فرم MŞ 1: اظهارنامه یک وکیل برای رعایت قانون
 • فرم MŞ 2: دفتر ثبت شده شرکت
 • فرم MŞ 3: نام، آدرس و شرح مدیران و منشی
 • اساسنامه شرکت
 • گرفتن گواهی سوءسابقه، ترجمه به زبان انگلیسی یا ترکی و ارائه آن
 • اصل و کپی گذرنامه
 • ارائه مدرک اقامت یا قبض صنایع همگانی (برق، آب و غیره) به عنوان اثبات محل اقامت
 • نامه انسداد پول از سوی بانک

علاوه بر این پیش‌نیازهای مالی عبارتند از:

 • – حداقل سرمایه سهم برای راه‌اندازی شرکت‌هایی که در قبرس شمالی ثبت می‌شوند در حدود 100 هزار دلار آمریکا است.
 • این پول باید به حساب یک بانک محلی واریز شود و آن جا تا زمانی که شرکت راه‌اندازی نشده است مسدود باقی خواهد ماند.
 • همچنین باید دقت کنید مبلغ 15 هزار لیر ترکیه نیز باید در بانک به مدت 18 ماه به عنوان ضمانت مالیاتی مسدود شود.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

معمولا ثبت یک شرکت جدید در قبرس شمالی می‌تواند 5 تا 10 روز طول بکشد. در تمامی مراحل مقدماتی بالا برای ثبت شرکت در قبرس شمالی به کمک یک شرکت معتبر نیاز دارید. علاوه بر این ثبت شرکت باید طبق روال دقیق قانونی انجام شود و بسیار پیچیده است. بنابراین چرا باید از خدمات شرکت ویتریول استفاده کنید؟

 • شرکت vitriol مراحل ثبت شرکت را به صورت قانونی مرحله به مرحله جلو می‌برد.
 • درخواست ثبت شرکت شما را به درستی تکمیل می‌کند و به سازمان‌های مربوطه ارائه می‌دهد.
 • پس از پردازش درخواست، شرکت را به ثبت می‌رساند.
 • اقدامات لازم بعد ثبت نام را انجام می دهد.