چگونه مهاجرت به قبرس را راحت‌تر انجام دهیم؟

مهاجرت به قبرس یکی از اولین گزینه‌های افرادی است که به مهاجرت از ایران فکر می‌کنند.
قبرس آن‌قدر دور نیست که از نظر فرهنگی فاصله آزاردهنده با آسیا داشته باشد و از طرفی در اتحادیه اروپا قرار دارد و مزایای سکونت در این قاره را در اختیار شهروندانش می‎گذارد.
قبرس پاسپورتی معتبر و اقتصادی قدرتمند دارد و هر سال تعداد زیادی فرصت شغلی و تحصیلی به مهاجران ارائه می‌دهد.
اما برای مهاجرت به قبرس چه راه‌هایی وجود دارد؟
در این مطلب سعی می‌کنیم تک تک این راه‌ها را بررسی کنیم تا ببینید دقیقا کدامشان مناسب شما و خانواده‌تان است.
فراموش نکنید که در مسیر مهاجرت‌تان به این کشور، ویتریول در تمام مراحل همراه شماست و مشاوران‌مان همیشه پاسخگوی شما هستند (از طریق این صفحه تماس بگیرید).

با سرمایه‌گذاری اقامت قبرس را بگیرید

همه کشورها در تمام قاره‌های دنیا از ورود سرمایه به داخل استقبال می‌کنند.
قبرس هم راه سرمایه‌گذاری را برای مهاجران باز گذاشته تا با گذاشتن پولشان در ملک و کسب و کار در قبرس، بتوانند پاسپورت و اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند.
برای سرمایه‌گذاری در قبرس دو راه دارید:

 • خرید ملک:
  یک ملک به قیمت 150000 تا 200000 یورو، می‌تواند به عنوان سرمایه‌گذاری محسوب شود.
  درست بعد از عقد قرارداد و خرید ملک، شما صاحب اقامت یک ساله این کشور می‌شوید اما برای داشتن اقامت قبرس به صورت دائمی، باید شش سال در آن بمانید.
  ویتریول در مراحل پیدا کردن ملک و عقد قرارداد رسمی، همراه شماست.
 • ثبت شرکت:
  این “شرکت” می‌تواند یک سازمان بزرگ، یک شرکت خانوادگی و حتی یک کسب و کار محلی مثل یک مغازه باشد. اما شرایط خاصی دارد که باید حتما آن‌ها را رعایت کنید (مشروح این شرایط را این جا بخوانید).
  بعد از ثبت شرکت، اقامت دو ساله قبرس را می‌گیرید اما اقامت دائم‌تان با پنج سال پرداخت مالیات و کار فعال شرکت حاصل می‎شود.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

اگر قصد ادامه تحصیل دارید، قبرس یکی از کشورهای خوب اروپاست که به دلیل عدم وجود آزمون ورودی در بسیاری از دانشگاه‌ها، مقصد دانشجویان زیادی از آسیا و اروپاست.
اگر تحصیلاتتان را در ایران انجام داده‌اید، بد نیست بدانید که با مدرک دیپلم (صادر شده از وزارت آموزش و پرورش)، یا مدرک دانشگاه‌های سراسری  و آزاد و حتی علمی کاربردی، می‌توانید در قبرس درس بخوانید و بعد با مدرکی که از دانشگاه‎های معتبر قبرس گرفته‌اید در اروپا یا آمریکا ادامه تحصیل بدهید.
البته این نکته را فراموش نکنید که برای شروع تحصیل، باید نمره کافی در آزمون‌های بین‌المللی زبان مثل آیلتس و تافل را داشته باشید.
در دوران دانشجویی، خانواده شما می‌توانند همراهتان در قبرس اقامت داشته باشند و البته بعد از اتمام این دوران، اگر کار ثابت پیدا کنید راه دریافت اقامت قبرس برایتان باز است.
در قبرس می‌توانید رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی، توانبخشی، هنر، علوم انسانی، معماری و طراحی و د‌ه‌ها رشته دیگر را برای مقاطع کارشناسی، ارشد یا دکترا انتخاب کنید. برای اطلاع از جزئیات و مراحل مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، این صفحه را بخوانید.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

اگر همسر شما اقامت قبرس را دارد، شما و فرزندانتان هم می‌توانید به او بپیوندید و اقامت قبرس را دریافت کنید.
با دریافت اقامت توسط یکی از زوجین (یا عقدی که یکی از زوجین در آن اقامت دارند) طرف دیگر به صورت خودکار دارای اقامت سه ساله می‌شود.
در پایان این سه سال، اقامت دائم و پاسپورت قبرس را دریافت خواهد کرد.
شرایط این نوع اقامت را بخوانید:

 • ارائه مدرک برخورداری از درآمد ماهیانه مناسب همسر دارای تابعیت (حداقل 1000 یورو)
 • اثبات تمکن مالی و تأمین هزینه‌های همسر خارجی
 • برخورداری از مسکن مناسب و مورد تأئید دولت قبرس
 • ثبت قانونی ازدواج در دفاتر قبرس به مدت 15 تا 90 روز پس از اعلام

مهاجرت کاری و دریافت اقامت قبرس

قبرس اقتصاد نسبتا قدرتمندی دارد و فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور پیدا خواهید کرد.
بعد از اتمام دوره تحصیل، در صورتی که شغل پیدا کنید ویزای شما تمدید شده و اقامت می‌گیرید.
همچنین اگر یک دعوت‌نامه معتبر شغلی از یک شرکت قبرسی دریافت کنید (حتی اگر وقت دریافت آن در قبرس نباشید)، می‌توانید به مدت یک سال اقامت قبرس بگیرید و مشغول کار شوید.
این اقامت، تا پنج سال قابل تمدید است  و در صورت داشتن شرایط لازم و اقدام برای اقامت دائم، امکان دریافتش را دارید.
بعضی از مشاغل مثل مشاغل حوزه درمان (پزشکی و پیراپزشکی و توانبخشی) به تاییدیه‌ها و آزمون‌های خاص نیاز دارند اما بسیاری از مهندسان، معماران، نقاشان و هنرمندان می‌توانند تنها با دریافت دعوت‌نامه به قبرس مهاجرت کنند.