هزینه زندگی در قبرس شمالی

بیشترین دغدغه‌ای که افراد هنگام مهاجرت دارند، هزینه زندگی و اقامت در یک کشور است. از این رو کسانی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، سعی می‌کنند اطلاعات دقیق و کاملی در زمینه هزینه زندگی در قبرس شمالی داشته باشند تا بتوانند هزینه‌های خود را در این کشور برآورد کنند.

اقتصاد کشور قبرس شمالی و میانگین درآمد

اکثر افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند، از همان ابتدا برنامه‌ریزی‌های لازم را برای کسب و کار خود دارند. برای این که بدانید اقتصاد کشور قبرس شمالی بر پایه چه کسب و کارهایی بنیان شده است و در چه کارهایی می‌توانید با موفقیت بیشتری عمل کنید، ابتدا باید اقتصاد این کشور را بشناسید. این کشور بیشتر در زمینه صادرات و واردات موفق عمل کرده است و صنعت گردشگری نیز در قبرس شمالی به خوبی خود را نشان داده است. در صورتی که قصد دارید یک شغل مناسب و پردرآمد در این کشور داشته باشید، بهتر است در این زمینه‌ها فعالیت خود را شروع کنید. البته مردم قبرس شمالی امنیت و سطح زندگی بالایی دارند و در اکثر مشاغل فنی و حرفه‌ای نیز می‌توان در این کشور موفق عمل کرد.

هزینه زندگی در قبرس شمالی

بسته به این که برای تحصیل به این کشور سفر کرده باشید یا بخواهید کسب و کاری راه بیندازید، ممکن است هزینه‌های شما متفاوت باشد. منبع درآمد مشخص می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. حتی اگر دانشجو هستید باز هم می‌توانید کار دانشجویی و نیمه وقت پیدا کنید و از پس هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی برآیید.
هر چند به تازگی یک برنامه شهروندی برای سرمایه‌گذاری افراد مهاجر در این کشور وجود دارد و تابعیت گرفتن را راحت‌تر کرده است، اما باید هزینه زندگی در قبرس شمالی را بر اساس درآمدتان مدیریت کنید. معمولا در کشورهای جزیره‌ای هزینه زندگی بالاست و هزینه‌هایی مانند انرژی به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر است.

هزینه‌های اجاره و خرید خانه در قبرس شمالی

قیمت خانه در قبرس شمالی مانند هر جای دیگری بستگی به موقعیت جغرافیایی، امکانات، متراژ و مواردی از این قبیل دارد. اگر قصد دارید برای مدتی در این کشور زندگی کنید، نیازی نیست خانه خریداری کنید و می‌تواند با اجاره خانه مناسب، مسکن خود را تأمین کنید.
احتمالا بیشتر هزینه زندگی در قبرس شمالی مربوط به خرید یا اجاره مسکن است.
اجاره خانه تک خوابه، هر سال حدود 3000 تا 4000 دلار هزینه دارد و هر چه تعداد خواب بیشتر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد، هزینه اجاره نیز بیشتر می‌شود. از این رو ممکن است هزینه‌های اجاره تا 7000 دلار نیز افزایش یابد.
البته در صورتی که قصد اقامت دائم دارید و تأمین هزینه خرید خانه برایتان مقدور است، بهتر است از همان ابتدا یک مسکن مناسب خریداری کنید. هزینه خرید خانه بر اساس امکانات آن از 25 هزار دلار شروع می‌شود. البته گزینه‌هایی مانند خرید اقساطی نیز در دسترس هستند.

هزینه‌های جاری زندگی در قبرس شمالی

مهم‌ترین بخش هزینه زندگی در قبرس شمالی، هزینه‌های جاری است که نمی‌توانید از آن‌ها صرف‌نظر کنید. از نظر افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند، نزدیک به هزینه خورد و خوراک در ایران است. البته می‌توان گفت حدود 3 تا 7 درصد نسبت به ایران بیشتر است.
برخی از اقلام مهم مانند نان بین 1 تا 5 لیر، گوشت قرمز 20 الی 40 لیر، ماهی 20 لیر، شیر 3 تا 4 لیر، مرغ 30 لیر، سیب 3 تا 5 لیر و … قیمت دارند. غذاهای آماده مانند کباب دونر با نوشیدنی حدود 15 تا 20 لیر و سوپ‌های مختلف با نان حدود 6 تا 15 لیر است. از این رو بهتر است خودتان به فکر تهیه غذا باشید تا هزینه‌های خود را بهتر مدیریت کنید. به طور میانگین هزینه خورد و خوراک در این کشور بین 500 تا 700 لیر در ماه است.
هزینه‌های تأمین انرژی نیز در این کشور بالا هستند و برای صرفه‌جویی در هزینه زندگی در قبرس شمالی باید از مصرف بیش از نیاز، خودداری کنید.

هزینه تفریحات در قبرس شمالی

هزینه‌های تفریح در این کشور تقریبا گران است، اگر می‌خواهید هزینه زندگی در قبرس شمالی را به صرفه‌تر کنید، بهتر است از کارت‌های تخفیف‌دار استفاده کنید.
بلیت سینما در این کشور بیش از 15 لیر است و برای یک بلیت سوارکاری باید 120 لیر هزینه پرداخت کنید. اگر به پینت بال علاقه دارید برای هر نفر نیز 30 تا 35 لیر هزینه برمی‌دارد. ولی با کارت‌های تخفیف که در طرح‌های مختلفی اعمال می‌شود، می‌توانید از این هزینه‌ها به مقدار زیادی کم کنید.

هزینه خرید خودرو و بنزین در قبرس شمالی

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید خودروی شخصی خود را داشته باشید، ممکن است به فکر خرید خودرو باشید. باید بدانید که هزینه خرید خودرو در قبرس شمالی نسبت به کشور ما مناسب‌تر است و قطعا کیفیت آن‌ها نیز بهتر خواهد بود.
قیمت خودرو در این کشور از 2000 دلار به بالا است و کاملا بستگی به مدل خودرویی دارد که خریداری می‌کنید. اگر بتوانید خودرو را بدون واسطه خریداری کنید، قطعا هزینه‌های جانبی کمتری خواهید داشت.
هزینه زندگی در قبرس شمالی هنگامی که خودرو داشته باشید، بیشتر می‌شود؛ زیرا هزینه سوخت در این کشور بالاست و هر ساله باید عوارض جاده‌ای بپردازید.

ویتریول مشاوری برای زندگی راحت‌تر در قبرس

اگر برای مهاجرت به قبرس شمالی، مشاور خوبی در کنار خود داشته باشید، قطعا می‌توانید بهتر عمل کنید و هزینه زندگی در قبرس شمالی را مدیریت کنید. شرکت ویتریول، مشاوره تخصصی در زمینه‌های مختلفی مانند سرمایه‌گذاری در این کشور، ثبت شرکت، اخذ حق شهروندی و حتی خرید ملک و مستقلات در کشور قبرس شمالی به شما ارائه می‌دهد.
Vitriol از صفر تا صد مهاجرت شما را با برنامه‌ریزی دقیق پیش می‌برد و می‌توانید به کمک شرکت ویتریول به راحتی در این کشور اقدام به خرید خانه و املاک با قیمت مناسب کنید و از نظر حقوقی کارهای خود را راحت‌تر پیش ببرید.