تحصیل پزشکی در دانشگاه های قبرس

این روزها، خیلی از افراد به مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنند. خیلی‌ها برای تکمیل تحصیلات عالیه، به کشورهای دیگر می‌روند تا رشته‌ای که دوست دارند را بهتر بشناسند و خیلی‌ها هم مهاجرت را صرفا راهی برای خروج از کشور می‌دانند. در این میان، قبرس یکی از کشورهای مهاجرپذیری است که این روزها ایرانیان زیادی در آن تحصیل می‌کنند. ایرانیانی که بسیاری از آن‌ها، مشغول تحصیل در رشته پزشکی هستند. برای بیشتر دانستن در مورد اقامت قبرس و تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های این کشور، این مطلب را حتما بخوانید.

چرا قبرس برای مهاجرت کشور خوبی است؟

اگر قبرس را برای تحصیل پزشکی انتخاب کنید، می‎توانید از اعتبار مدرک دانشگاه‌های پزشکی (و البته پرستاری و پیراپزشکی) در کشورهای اروپایی و تجهیزات کامل این دانشگاه‎ها مطمئن باشید. دوره‌های باکیفیت پزشکی در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور ارائه شده و تماما به انگلیسی تدریس می‌شوند. تحصیل پزشکی در قبرس می‌تواند جایگزینی جذاب برای تحصیل در ایران باشد، مخصوصا اگر قصد دریافت اقامت قبرس را داشته باشید. این کشور، یکی از مقاصد اصلی دانشجویان رشته‌های درمان است و با وجود هزینه‌های نسبتا بالا، کیفیت زندگی خیلی خوبی به شما ارائه خواهد کرد. علاوه بر همه این‌ها، حداقل حقوق کارمندی در قبرس دو هزار یورو است که رقمی عالی محسوب می‌شود.

بهترین دانشگاه‌های قبرس برای تحصیل پزشکی کدام هستند؟

اگر قصد مهاجرت به قبرس را برای تحصیل در رشته پزشکی دارید، بهتر است اول در مورد دانشگاه‌هایش حسابی تحقیق کنید و با توجه به بودجه و مسیر تحصیلی‌تان، بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. بهتر است اول ببینید که باید به کالج بروید یا می‌توانید مستقیما از دانشگاه شروع کنید. «دانشگاه اروپایی قبرس» (European University of Cyprus)  و دانشگاه نیکوزیا (University of Nicosia) بهترین دانشگاه‌های قبرس برای تحصیل پزشکی هستند که هر دو بر اساس سوابق تحصیلی و نمراتتان به شما پذیرش می‌دهند. دانشگاه نیکوزیا نسبت به دانشگاه اروپایی، متقاضیان بیشتری را می‌‍پذیرد (حدود 90 تا 100%) و دانشگاه اروپایی به سختگیری معروف است. بنابراین قبل از فرستادن اپلیکیشن یا تقاضانامه حتما نمراتتان را بررسی و سایت این دو دانشگاه را به دقت مطالعه کنید (مشاوران ما هم در تمام طول مسیر همراهتان هستند).

اقامت قبرس را از طریق تحصیل پزشکی دریافت کنید

مثل بسیاری از کشورهای دیگر، دانشجویانی که برای تحصیل در قبرس به این کشور می‌روند  هم در صورت ماندگاری می‌توانند ویزای تحصیلی‌شان را به ویزای کاری تبدیل کنند و تحت شرایطی خاص و بعد از طی مدتی مشخص، اقامت دائم بگیرند. دانشجویان مشغول تحصیل در قبرس (مثل بقیه کشورهای اروپایی) مجوز کار به صورت دائمی را ندارند اما اگر بتوانید با سوابق تحصیلی به دانشگاه‌ها راه پیدا کنید، شانس گرفتن کمک هزینه تحصیلی را دارید. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس، سالانه بین دو تا نِه هزار دلار در سال است. این نکته را هم فراموش نکنید که برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس بر خلاف ایران، سدی به نام کنکور پیش روی شما نیست و تنها با فرستادن سوابق تحصیلی در آن‌ها قبول خواهید شد. مدارک آموزش و پرورش ایران، دانشگاه‌های دولتی، آزاد و علمی کاربردی همه مورد تایید دانشگاه‌های قبرس هستند.

اقامت قبرس از طریق تحصیل در پزشکی را به ما بسپارید

آیا قصد دارید فرزندانتان را برای تحصیل پزشکی به قبرس بفرستید؟ یا خودتان قصد مهاجرت دارید و فکر می‌کنید در دانشگاه‌های مختلف قبرس جایی برای شما وجود دارد؟ کار را به ما بسپارید. ما در موسسه ویتریول، از اولین قدم یعنی تصمیم به مهاجرت تا ثبت نام دانشگاه و اقامت قبرس همراه شما هستیم. می‌توانید اطلاعات تماس و شرایطتان را ثبت کنید تا مشاوران و همکاران ما با شما تماس بگیرند و اطلاعاتی برای مسیر منحصر به فرد شما ارائه بدهند.

هزینه‌های زندگی در قبرس چطور است؟

بودجه از مسائلی است که قبل از مهاجرت به قبرس حتما باید با دقت آن را بررسی کنید. “آیا من از پس هزینه‎‌های زندگی در قبرس بر می‌آیم؟” این سوال را خیلی از کسانی که قصد مهاجرت دارند از خودشان می‌پرسند. هزینه زندگی در این کشور، به قصد شما از مهاجرت و سبک زندگی‌تان بستگی دارد. اگر برای راه‌اندازی کسب و کار می‌آیید، قطعا متفاوت با یک دانشجوی ترم اولی زندگی خواهید کرد (البته دانشجوها هم می‌‍توانند به صورت نیمه وقت کار کنند: 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و 38 ساعت در هفته در تابستان). شما هر سال حدود سه تا چهار هزار دلار برای یک خانه تک خوابه خواهید پرداخت و قیمت خرید خانه هم از بیست و پنج هزار دلار شروع می‌شود. برای بیشتر دانستن درمورد هزینه‌های جاری مثل خورد و خوراک، درمان و حمل و نقل می‌توانید به این صفحه در وب سایت ویتریول سر بزنید و جزئیات را بخوانید.