مردم چه کشورهایی بیشتر در ترکیه ملک خریده و سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه به یک سرمایه‌گذاری از طرف خارجی‌ها تبدیل شده و آن‌ها می‌توانند با خرید یک ملک مناسب از سرمایه خود محافظت کنند. خیلی از افراد هستند که به علت داشتن سرمایه مناسب اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند تا در هنگام سفر به این کشور از یک مکان مناسب برای اقامت برخوردار باشند.
اما دسته بعدی افرادی هستند که با خرید ملک در ترکیه سعی دارند تا برای اقامت دائم و زندگی راهی کشور ترکیه شوند. این افراد به علت شرایط نامناسبی که در کشور خود دارند تصمیم گرفته‌اند تا در کشور ترکیه به زندگی خود ادامه دهند.
اما افرادی هم هستند که با خرید ملک در ترکیه تصمیم به سرمایه‌گذاری دارند و سعی دارند تا از این راه کار ساخت‌وساز یا خریدوفروش ملک در ترکیه را انجام دهند.
به هر ترتیب موضوعی که روشن است مهاجرت خیلی از ساکنین خاورمیانه به ترکیه است که به شکل عمده‌ای با خرید ملک شروع می‌شود.

شهروندان کدام کشور بیشترین ملک در ترکیه را خریدند؟

با کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار و یورو طی چند مدت گذشته، شاهد افزایش فروش ملک به خارجی‌ها در ترکیه بوده‌ایم. با توجه به کاهش ارزش لیر خرید ملک در ترکیه نسبت به گذشته بیشتر ارزش پیدا کرده است به همین دلیل، هم شهروندان خاورمیانه و هم تعدادی از شهروندان اروپایی برای خرید ملک راهی ترکیه شده‌اند.

سهم ایرانیان از خرید ملک در ترکیه و سرمایه‌گذاری در این کشور

شهروندان عراقی بیشترین تعداد ملک را در ترکیه خریداری کرده‌اند. پس از عراقی‌ها شهروندان ایرانی در جایگاه دوم خرید ملک در ترکیه قرار دارند. بعد از ایرانی‌ها هم بیشترین ملک در ترکیه را کویتی‌ها خریداری کرده‌اند. اما پس از مردم خاورمیانه نوبت به اروپاییان رسیده است، آلمانی‌ها در این رده‌بندی در جایگاه چهارم قرار دارند و شهروندان روسیه هم در جایگاه پنجم خرید ملک در ترکیه قرار می‌گیرند.
این خانه‌ها بیشتر در شهرهای بزرگ و مهم ترکیه به فروش رسیده است که از جمله آن‌ها می‌توان به استانبول، آنکارا و ازمیر اشاره کرد، که اتباع خارجه بیشترین ملک در آن را خریداری کرده‌اند.

خرید ملک در ترکیه چه مزایایی دارد؟

با توجه به شرایط کنونی خاورمیانه که در برخی از کشورها جنگ در جریان است یا در برخی دیگر از کشورها شرایط اقتصادی آن‌چنان مناسب نیست، اقتصاد ترکیه توانسته سرمایه‌ها را به سمت خود جذب کند.

۱. قیمت مناسب ملک در ترکیه
یکی از دلایلی که توانسته سرمایه‌گذاران را توجیه کند تا در ترکیه اقدام به خرید ملک کنند، قیمت مناسب ملک نسبت به ارزش آن است. این امر منجر به این شده تا افراد با یک هزینه نسبتا معقول بتوانند یک ملک مناسب نسبت به محل زندگی خود، در ترکیه خریداری کنند.
اگر قرار باشد سرمایه‌گذار در کشور دیگری مانند کانادا، آمریکا و یا اروپا ملکی را خریداری کند باید به مراتب هزینه بیشتری را برای خرید بدهد. اما فقط ارزش بالا نیست که منجر به جذب سرمایه‌گذار شده است، خیلی از اوقات ملکی که سرمایه‌گذار در ترکیه خریداری می‌کند حتی از خرید خانه در کشور خودش هم ارزان‌تر است و این موضوع در کنار دیگر مزیت‌ها، سرمایه‌گذار را برای خرید خانه در ترکیه قانع می‌کند.
۲. هزینه‌های پایین زندگی
یکی از مزیت‌های ترکیه برای زندگی پایین بودن هزینه‌های آن است. این‌که در کجای ترکیه زندگی می‌کنید مهم نیست هزینه‌های زندگی شما نسبت به کیفیت زندگی شما خوب خواهد بود، شرایطی که در خیلی از کشورهای دیگر خاورمیانه به چشم نمی‌خورد. سطح کیفی بالای زندگی و هزینه‌های کم، یکی از دلایل اصلی سرمایه‌گذاری در ترکیه محسوب می‌شود.
۳. آب و هوای مناسب
یکی از مزایای ترکیه نسبت به دیگر کشورهای خاورمیانه و اروپایی، داشتن آب‌وهوای مناسب است. در این کشور نه آفتاب آن‌طور می‌تابد که سوزان باشد نه سرما در حدی است که زندگی شهروندان را مختل کند. شرایط آب‌وهوایی در ترکیه در بیشتر روزهای سال دارای یک تعادل نسبی است و شما آفتاب را همیشه در آسمان خواهید دید.
۴. با خرید ملک اقامت ترکیه را دریافت کنید
در حال حاضر دولت ترکیه قوانینی را وضع کرده که اتباع خارجه با خرید ملک مورد نظر خود می‌توانند درخواست اقامت ترکیه را بدهند. اتباع خارجه پس از این‌که ملکی را به نام خود خریدند برای دسترسی راحت‌تر به خانه یا ویلای خود می‌توانند از دولت ترکیه درخواست اقامت دائم بکنند. بدون شک اگر شما تصمیم داشته باشید که در ترکیه بمانید و زندگی کنید داشتن اقامت دائم به مراتب می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد. این‌که دیگر نیازی نیست با ویزای توریستی و مدت‌دار راهی ترکیه شوید و در ملک خود اقامت داشته باشید مزیتی است که سرمایه‌گذاران در هنگام خرید ملک به آن توجه می‌کنند.
۵. مالکیت تمام با خرید ملک
در ترکیه وقتی ملکی را خریداری کنید، تمام و کمال در اختیار شما خواهد بود. حال دیگر فرقی ندارد که یک آپارتمان کوچک را خریداری کرده باشید یا یک ویلا، شما مالک و صاحب اختیار آن هستید. این مالکیت زمانی خود را به خوبی نشان می‌دهد که شما تصمیم به بازسازی خانه خود داشته باشید یا این‌که بخواهید آن ملک را بفروشید.
۶. فرهنگ نزدیک به ایران
یکی از مزیت‌هایی که منجر به خرید ملک توسط ایرانی‌ها در ترکیه شده است، نزدیک بودن فرهنگ آن‌ها به ایران است. این نزدیکی فرهنگ خود را در دین، غذا و آداب و رسوم به خوبی نشان داده است.
یکی از راه‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری در ترکیه خرید ملک در این کشور است. همان‌طور که گفته شد، خرید ملک در ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها گرفتن اقامت این کشور است. در صورتی که تمایل به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه دارید، می‌توانید از خدمات شرکت Vitriol بهره‌مند شوید. ویتریول یکی از شرکت‌های برجسته در زمینه خدمات سرمایه‌گذاری در ترکیه است، شما می‌توانید با استفاده از خدمات این شرکت مسیر مطمئنی را برای سرمایه‌گذاری در ترکیه طی کنید.