مزایای داشتن كارت اعتباری چیست؟

مستر کارت و ویزا کارت

همه بانک‌ها در کشور ما به مشتریان خود کارت‌های اعتباری می‌دهند که استفاده از آن‌ها برای شهروندان از مزایای بالایی برخوردار است. اما در صورتی که شهروندان ایرانی از کشور خارج شوند کارت‌های اعتباری آن‌ها دیگر کارایی لازم را ندارد و باید از کارت‌هایی با اعتبار بین‌المللی و کاربردهای بیشتر استفاده کنند.
مستر کارت و ویزا کارت توانایی بر طرف کردن نیازهای پرداخت کاربران خود در اکثر نقاط دنیا را دارد. به همین دلیل اگر قرار است که از ایران خارج شوید بهتر است تا از این دو کارت به عنوان کارت اعتباری خود استفاده کنید.
مستر کارت و ویزا کارت در سرتاسر دنیا از اعتبار بالایی برخوردار هستند و در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا به صورت رسمی فعالیت می‌کنند. گستردگی فعالیت‌های آن‌ها منجر شده تا مستر کارت و ویزا کارت به عنوان برترین شرکت های حوزه پرداخت در دنیا شناخته شوند. این دو کارت اعتباری با داشتن چیزی حدود ۳ میلیون دستگاه ATM و POS دسترسی بزرگی برای پرداخت و دریافت منابع ارزی در خارج از کشور برای مشتریان خود فراهم می‌کند که مزایای داشتن كارت اعتباری با پشتوانه بین‌المللی را بیش از پیش نشان می‌دهد.
در صورتی که به سفر تفریحی یا کاری خارج از کشور رفته باشید استفاده از این کارت‌ها می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. همچنین دانشجویان خارج از کشور، دیگر استفاده کنندگان این کارت‌ها هستند که کار انتقال پول برای آن‌ها را ساده‌تر می‌کند.

مزایای استفاده از مستر کارت و ویزا کارت

استفاده از این کارت‌های اعتباری مزیت‌های زیادی دارد. یکی از مزایای بزرگ این کارت‌ها کم بودن کارمزد آن است که توانسته طرفداران بیشتری نسبت به رقبای خود در حوزه پرداخت پیدا کند. اما به جز کارمزد پایین مزایای دیگری هم هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. رزرو به موقع هتل

در صورتی که تصمیم دارید از ایران خارج شوید بهتر است برای اقامت خود به فکر مکانی باشید. برای رزرو به موقع هتل شما نیاز دارید تا در زمان مناسب هزینه آن را پرداخت کنید. مستر کارت و ویزا کارت شرایط پرداخت بین‌المللی را در این هنگام برای شما فراهم می‌کنند. به این ترتیب، شما می‌توانید هتل مناسب با سلیقه خود را به صورت مستقیم انتخاب کنید واز مزایای داشتن كارت اعتباری به این شکل بهره‌مند شوید.

۲. نیاز نبودن به حمل پول نقد

در گذشته به علت نبودن کارت‌های اعتباری افراد برای مسافرت‌های خارج از کشور خود مجبور بودند تا پول نقد به همراه ببرند. حجم زیاد پول برای صاحبان آن‌ها موجب دردسرهایی می‌شد. از جمله این مشکلات می‌توان به اشغال فضای زیاد توسط پول‌ها اشاره کرد. زمانی که حجم پول زیاد شود حفظ امنیت آن هم به مراتب سخت‌تری می‌شود که با داشتن مستر کارت و ویزا کارت این مشکل به سادگی قابل حل شدن است.

یکی از مزیت‌های جذاب مستر کارت و ویزا کارت خرید اینترنتی از سایت‌های خارجی است. شما می‌توانید از فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی خارجی هر کالایی را که دوست دارید سفارش دهید و هزینه آن را از طریق این کارت‌های اعتباری پرداخت کنید و از مزایای داشتن كارت اعتباری به خوبی استفاده کنید.

۴. دیگر مزایای مستر کارت و ویزا کارت

با کارت‌های اعتباری، می‌توانید پرداخت‌هایی مانند سفارت را انجام دهید و بدون اتلاف وقت کارهای مورد نظر خود را به سرانجام برسانید. همچنین پرداخت هزینه‌های آزمون تافل و آیلتس هم از دیگر مزایای چنین کارت‌های اعتباری است.

همه پرداخت‌های اینترنتی در سرتاسر دنیا با کارت‌های اعتباری مستر و ویزا امکان‌پذیر است.

معنای کارت مجازی چیست؟

به احتمال زیاد تا به حال در ایران خرید اینترنتی انجام داده‌اید و متوجه شده‌اید که برای پرداخت‌های اینترنتی نیاز به یک سری اطلاعات کارت دارید. مستر کارت و ویزا کارت هم به همین شکل هستند. زمانی که کارت فیزیکی را دریافت می‌کنید یک سری اطلاعات مورد نیاز به ایمیل دارنده کارت ارسال می‌شود. با داشتن این اطلاعات شما از هرجای دنیا می‌توانید پرداخت‌های خود را انجام دهید و به این شکل از مزایای داشتن كارت اعتباری بهره ببرید.
که از خود کارت فیزیکی مستر کارت و ویزا کارت هم می‌توانید برای برداشت پول از هر دستگاه ATM که نشان مستر و ویزا را دارد برداشت کنید. همچنین از فروشگاه‌هایی که دستگاه POS آن‌ها دارای نماد مستر کارت و ویزا کارت است می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

مراحل ثبت نام برای کارت‌ های اعتباری در ایران

به دلیل مشکلات موجود بانکی برای کشور ما این کارت‌های اعتباری نمایندگی مستقیم در ایران ندارند، اما شرکت‌هایی هستند که می‌توانند برای شما مستر کارت یا ویزا کارت بگیرند. مراحل ثبت نام در هر شرکت متفاوت است اما به صورت کلی باید مراحل زیر را طی کنید.

۱. ثبت‌نام در سایت شرکتی که انتخاب کردید از طریق آن کارت اعتباری دریافت کنید.
۲. پس از آن باید در سایت مورد نظر خود که مستر کارت یا ویزا کارت است ثبت‌نام کنید.
۳. فرم بانکی را باید پر کنید.
۴. مدارک خود از جمله کارت ملی و پاسپورت را اسکن کنید.
۵. صدور چنین کارت‌هایی هزینه دارد، به همین دلیل باید مبلغی راپیش پرداخت بدهید.
۶. بعد از تکمیل شدن فرآیند ثبت‌نام، چند روزی طول خواهد کشید تا کارت اعتباری شما صادر شود.
در هنگام خرید مستر کات به نکات زیر توجه کنید
همان‌طور که می‌دانید کشور ما در این زمینه تحریم است به همین دلیل یک سازوکار قانونی برای آن وجود ندارد. مراقب باشید تا متخلفان از شما سوءاستفاده نکنند. شما با رعایت نکات زیر، می‌توانید از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.
اگر تمایل دارید تا مستر کارت و کارت‌های اعتباری دیگر خود را به حساب‌های بانکی موجود در خارج از کشور متصل کنید حتما برای صدور کارت از مشخصات کامل خود استفاده کنید.
در هنگام ثبت‌نام از به ثبت رسیدن ملیت ایرانی برای کارت خود اطمینان حاصل کنید تا بعد‌ها حساب شما مسدود نشود.
همان‌طور که در این مقاله گفتیم کارت‌های اعتباری دارای مزایای زیادی هستند. اما با توجه به شرایط تحریم در کشور ما بهتر است تا از شرکت‌های معتبری مانند Vitriol مشاوره و راهنمایی بگیرید. ویتریول یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه ارائه خدمات کارت اعتباری است که می توانید از خدمات آن در ایران بهرمند شوید.