مقایسه مناطق شهر استانبول

بسیاری از افراد تصمیم دارند به یکی از کشورهای خارجی مهاجرت کنند و از امکانات خدماتی و رفاهی آن کشور برای داشتن زندگی ایده‌آل بهره ببرند. در سال‌های اخیر، کشور ترکیه به عنوان یک کشور اوراسیایی در زمینه اقتصادی رشد و توسعه بی‌نظیری را تجربه کرده و در کنار آن ازآب و هوای مطبوع و دلپذیر برخوردار است که سبب شده تا افراد زیادی به اخذ اقامت این کشور اقدام کنند. از مهمترین شهرهای ترکیه که مقاصد گردشگران و مهاجران به‌شمار می‌آیند، می‌توان به آنکارا، استانبول، ازمیر، آلانیا، آنتالیا و … اشاره کرد که استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه از رونق اقتصادی مطلوبی برخوردار است.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تصمیم گرفته‌اید به کشور ترکیه و شهر استانبول مهاجرت کرده و تابعیت این کشور را اخذ کنید، توصیه می‌کنیم از شرکت‌های فعال مانند ویتریول (Vitriol) در این زمینه مشاوره‌های لازم را دریافت کرده تا بهترین منطقه استانبول از هر جهت رابرای اقامت انتخاب کنید.

در این‌جا تلاش خواهیم کرد تا در ارتباط با مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ شرایط زندگی، امکانات خدماتی و رفاهی و بهترین مناطق از نظر سرمایه‌گذاری اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم.

شهر استانبول؛ دو بخشی آسیایی- اروپایی

بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر کشور ترکیه، استانبول به‌شمار می‌آید که از جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است اما آن چیزی که این شهر را نه تنها در ترکیه بلکه در سراسر جهان خاص و منحصر به فرد کرده، دو بخشی بودن این شهر است که به وسیله تنگه بسفر به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم شده است و تنها با یک پل به یکدیگر متصل می‌شوند. شهر استانبول با توجه به ظرفیت گردشگری و اقتصادی بی‌نظیر به یکی از مقاصد توریست‌ها و مهاجران از سراسر دنیا تبدیل شده است و از مناطق و محله‌های مختلفی برخوردار است. همین موضوع سبب شده تا افراد در مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ زندگی، امکانات و سرمایه‌گذاری با
انتخاب‌های سخت و دشواری مواجه شوند.

مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ شرایط زندگی

اگر پس از اخذ اقامت کشور ترکیه، شهر استانبول را به منظور سکونت انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که هر محله استانبول از فرهنگ و کیفیت متفاوتی برخوردار است؛ بنابراین بدون تردید در انتخاب دچار سردرگمی خواهید شد. اگر چه افراد بر اساس بودجه به انتخاب محل سکونت اقدام می‌کنند
ولی فاکتورهایی چون فرهنگ سنتی یا مدرنیته محله، دسترسی‌ها، سر و صدا، امکانات و … در تعیین محل زندگی نقش اساسی دارند. اگر به دنبال محله مدنظرتان در استانبول هستید تا دردسر اسباب‌کشی چندباره را نداشته باشید، در ادامه به مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ شرایط زندگی می‌پردازیم:

محله قاضی کوی

این محله استانبول در بخش آسیایی واقع شده است و از لوکس‌ترین مناطق شهر به‌شمار می‌آید و به عنوان محله آرام و بی سر و صدا در مقایسه با بخش اروپایی استانبول شناخته می‌شود. در این منطقه مغازه‌ها، مراکز خرید و بازارهای بسیاری وجود دارد و دسترسی به وسایل نقلیه عمومی آسان است.

محله ببک

این محله در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است و محل زندگی بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند است. ساختمان‌های بسیار شیکی با منظره رو به تنگه بسفر در این محله قرار گرفته‌اند و از آب و هوای مطبوعی برخوردار است. وجود رستوران‌ها، کافه‌ها، دانشگاه بسفر و پارک ببک در این منطقه سبب شلوغی آن شده است.

محله باکرکوی

این محله هم در بخش اروپایی شهر واقع شده و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول برای سکونت قشر متوسط جامعه شناخته می‌شود. نزدیکی محله به فرودگاه، رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید و … سبب شده تا به یکی از محبوب‌ترین مناطق استانبول برای زندگی تبدیل شود.

منطقه بی‌اغلو

این محله از شهر استانبول در نزدیکی خیابان استقلال قرار گرفته است و برخلاف رفت و آمد زیاد در این خیابان، بی‌اغلو به عنوان یکی از آرام‌ترین مناطق شهر برای زندگی به‌شمار می‌آید. در این منطقه رستوران‌ها و هتل‌های زیادی وجود دارد و از امنیت بالایی برخوردار است. اگر به زندگی در کنار مردمان محلی استانبول علاقه دارید، بی‌اغلو یکی از بهترین گزینه‌ها به‌حساب می‌آید.

منطقه سلطان احمد

یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین مناطق استانبول، سلطان احمد است که اماکن گردشگری چون ایا‌صوفیه، مسجد سلطان احمد و بازار بزرگ در این منطقه قرار گرفته‌اند و از مناطق پر سر و صدا استانبول به‌شمار می‌آید. دسترسی به مترو، رستوران و کافه در این محله به راحتی انجام می‌شود. ساختمان‌های این منطقه مهندسی ساز هستند و به عنوان محله توریستی نسبت به سایرمناطق شهر از قیمت بالاتری برخوردارند.
با همه این تفاسیر در مقايسه مناطق شهر استانبول این شما هستید که می‌توانید با توجه به بودجه، سلیقه و نیاز خود (نزدیکی محل کار و مدرسه فرزندان) به انتخاب بهترین مناطق استانبول به منظور زندگی اقدام کنید.

منطقه شیشلی

این منطقه در بخش اروپایی استانبول واقع شده است و نزدیکی این محله به میدان تکسیم سبب شده تا به عنوان شهری توریستی شناخته شود. وجود جاذبه‌های گردشگری و امکانات رفاهی فراوان از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز خرید، دسترسی آسان به وسایل نقلیه عمومی، پارک،رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها، شیشلی را به یکی از بهترین مناطق شمال استانبول به منظور زندگی تبدیل کرده است.

منطقه بيليک دوزو و اسنیورت

این دو منطقه در غرب منطقه اروپایی استانبول قرار دارند و به عنوان امن‌ترین و پر رفت و آمدترین مناطق شهر شناخته می‌شوند. ساحلی بودن این محله‌ها در کنار امکانات شهری از جمله مراکز درمانی، مراکز آموزشی، مراکز تفریحی، رستوران‌ها، دسترسی به مناطق دیگر با وسایل نقلیه عمومی و …، سبب شده است تا بسیاری از افراد این مناطق را برای زندگی انتخاب کنند.

مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ امکانات خدماتی و رفاهی

معمولا مناطقی که برای زندگی ایده‌آل هستند از امکانات خدماتی و رفاهی برخوردارند و افراد مهاجر می‌توانند با انتخاب چنین محله‌هایی، اقامت بدون دغدغه‌ای را در یکی از این مناطق شهر استانبول تجربه کنند. به طور کلی مناطقی که دارای امکاناتی نظیر راه‌های دسترسی، مراکز خرید و تجاری، رستوران، امنیت، مراکز فروش پوشاک، مراکز درمانی، مکان‌های تفریحی و ورزشی هستند به عنوان بهترین مناطق استانبول از جهت امکانات زندگی و شغلی به‌حساب می‌آیند و افرادی که قصد دارند به انتخاب یکی از محله‌های شهر استانبول برای زندگی اقدام کنند، باید تمام جوانب موضوع را بسنجند. در مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ امکانات خدماتی و رفاهی، می‌توان به محله‌هایی چون ماسلاک، شیشلی، کادیکوی، ببک، آکسارای، بشیکتاش، میدان تکسیم، بی‌اغلو، ساریر، سلطان احمد، قاضی کوی، باکرکوی، منطقه بيليدوزو، اسنيرت و بومونتی که محله کوچک و آرامی است، اشاره کرد. این مناطق عمدتا از امکانات رفاهی و شهری خوبی برخوردار هستند.

مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ سرمایه‌گذاری

یکی از روش‌های اخذ اقامت کشور ترکیه، سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که از رایج‌ترین نوع سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه، خرید ملک است. همانطور که می‌دانید، اغلب مناطق و شهرهای ترکیه گردشگری و توریستی هستند و به نوعی منطقه تجاری به‌حساب می‌آیند؛ بنابراین هر یک از شهرها و مناطق آن برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب و کار گزینه مناسبی به‌شمار می‌آیند. اگر قصد سرمایه‌گذاری در ملک را دارید با توجه به نوسانات بازار مسکن ترکیه، توصیه می‌کنیم از شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه چون ویتریول (Vitriol) مشاوره‌های لازم را دریافت کنید تا در مقايسه مناطق شهر استانبول، یکی از بهترین محله‌های شهر را به منظور خرید ملک انتخاب کنید. به طور کلی فاکتورهای زیادی در انتخاب محله مناسب به منظور سرمایه‌گذاری ملک تاثیر‌گذار هستند که از جمله آن‌ها، می‌توان به امکانات رفاهی، ترافیک منطقه و دسترسی بهمسیرهای اصلی اشاره کرد.
از مهمترین و پرطرفدارترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف شهر استانبول در کنار خرید ملک، می‌توان سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی، خرید اوراق قرضه دولتی، سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی و … را نام برد.
اگر قصد سرمایه‌گذاری در بازار استانبول را دارید، باید بدانید که سرمایه‌گذاری در هر یک از بخش‌های اقتصادی کشور ترکیه و شهر استانبول به تحقیق زیادی نیاز دارد و شرکت ویتریول
(Vitriol) به شما در بهترین انتخاب کمک شایانی خواهد کرد. به طور کلی در مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ سرمایه‌گذاری باید به توریستی بودن محله، امکانات رفاهی محله، میزان رفت و آمد و … توجه کرد؛ زیرا محله‌های خوب و لوکس شهر استانبول همواره مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند و از رشد اقتصادی مناسبی برخوردارند.

در سال‌های اخیر، مهاجرت ایرانیان به کشورهایی چون ترکیه رونق یافته است و بسیاری از افراد به منظور اقامت و سرمایه‌گذاری و تفریح به یکی از شهرهای ترکیه سفر می‌کنند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید به منظور سرمایه‌گذاری و اقامت به شهر استانبول ترکیه بروید، توصیهمی‌کنیم قبل از هر کاری مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را از شرکت‌های فعال در این زمینه دریافت کنید. شرکت ویتریول (Vitriol) به عنوان یک کلینیک سرمایه‌گذاری کشور ترکیه به شما مشاوره‌های حقوقی لازم را ارائه می‌دهد تا بهترین انتخاب را برای محله زندگی از لحاظ امکانات رفاهی و خدماتی داشته باشید و در مقايسه مناطق شهر استانبول از لحاظ سرمایه‌گذاری بهترین تصمیم را بگیرید.
به طور کلی مهاجرانی که به کشور ترکیه سفر می‌کنند، می‌توانند با خرید ملک در یکی از بهترین مناطق شهر استانبول ترکیه علاوه بر داشتن زندگی بی‌دغدغه، به صورت بلند‌مدت در این شهر سرمایه‌گذاری کنند. در نهایت این شما خواهید بود که با توجه به بودجه، نیاز خود و سلیقه می توانید یکی از مناطق توریستی استانبول را برای سکونت و سرمایه‌گذاری انتخاب کنید؛ پس در مقايسه مناطق شهر استانبول به نیازهای خود توجه کنید.