مقایسه سرمایه‌گذاری در ترکیه با گرجستان

مزایای اقتصادی سرمایه‌گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که سرمایه‌گذاران به دلیل رشد سریع جمعیت، نیروی کار شایسته، موقعیت جغرافیایی و سیاسی تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن را می‌گیرند.

گرفتن حق شهروندی

دلایل اقتصادی زیادی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه وجود دارد. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری ۵۰۰٬۰۰۰ دلار برای شهروندی ترکیه درخواست کنید. این سرمایه‌گذاری می‌تواند در بسیاری از شرکت‌ها، مؤسسات، بانک‌ها و همچنین با خرید ملک در ترکیه انجام شود. البته شما می‌توانید باحداقل ۲۵۰٬۰۰۰ هزار دلار از طریق خرید ملک برای گرفتن حق شهروندی ترکیه اقدام کنید اما مشروط به این که ملک خریداری‌شده را نباید به مدت سه سال بفروشید، در صورتی که با خرید ملک به مبلغ ۵۰۰٬۰۰۰ دلار شما ملزم به رعایت این قانون نیستید.
سرمایه‌گذاری در ترکیه به شما حق شهروندی ترکیه و نیز برخی منافع دیگر را می‌دهد. وقتی به این مزایا نگاه می‌کنیم ابتدا ساختار اجتماعی و فرهنگی را می‌بینیم. مردمی با نژادها و فرهنگ‌های مختلفی به ترکیه می‌آیند و شما با سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌توانید با این ارزش‌ها و فرهنگ‌های زیبا آشنا شوید. البته با سرمایه‌گذاری در این کشور و تبدیل‌شدن به یک شهروند ترک، شما حق برخورداری از حقوق و آزادی‌های خود مانند آموزش، سلامت و امنیت نیز بهره‌مند می‌شوید.

افزایش نرخ بهره

یکی دیگر از دلایل سرمایه‌گذاری در ترکیه افزایش نرخ بهره است. با سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه می‌توانید از نرخ‌های بهره بالاتر بهره‌مند شوید و ارزش روزانه پول خود را افزایش دهید.
شرکت‌ها و بانک‌ها در ترکیه دائما در حال ‌توسعه و پیشرفت هستند. در نتیجه سرمایه‌گذاری در این بانک‌ها به ‌طور فزاینده‌ای مهم شده است. همچنین می‌توانید از رشد اقتصادی ترکیه با سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و سازمان‌ها این کشور بهره‌مند شوید.

وجود ثبات سیاسی و اقتصادی در ترکیه

ثبات سیاسی و اقتصادی دلیل دیگری برای سرمایه‌گذاری در ترکیه است. ترکیه علی‌رغم این واقعیت که بیشتر کشورهای جهان از مشکلات بسیاری رنج می‌برد، ثبات سیاسی دارد. این بدان معنی است که سرمایه‌گذاری در این کشور منجر به نتایج مثبت و تضمین‌شده‌ای خواهد شد. با توجه به همه این فاکتورها، سرمایه‌گذاری در ترکیه مزایای زیادی دارد. این سرمایه‌گذاری به شما این امکان را می‌دهد که از حقوق و آزادی‌های این کشور لذت ببرید و می‌توانید پولتان را روزبه‌روز با ارزش‌تر کنید.