تحصیل در قبرس شمالی

دسامبر 28, 2020
0 نظر

کشور قبرس شمالی یکی از بهترین مقصد‌های مهاجرت برای دانشجویان ایرانی به شمار می‌آید. برای تحصیل در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان وجود نداشته و دانشجویان می‌توانند در صورت قبولی در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه بلافاصله تحصیل خود را آغاز کنند. همچنین، هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی مقرون به صرفه‌تر است.

علاوه بر آن، دانشجویان می‌توانند پس از گذشت چند ترم از تحصیلشان در دانشگاه‌های قبرس برای شرکت در طرح مبادله دانشجو شرکت کرده و ادامه تحصیلات خود را در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی طی کنند. به عبارت بهتر، تحصیل در قبرس می‌تواند همچون پلی برای تحصیل و مهاجرت در کشورهای پیشرفته دیگر جهان عمل کند. ما در گروه سرمایه گذاری ویتریول ، با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص به عنوان نماینده رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه علوم پزشکی قبرس دریافت پذیرش تحصیلی را برای شما تضمین می‌کنیم.

آیا برای تحصیل در قبرس شمالی نیاز به ویزای تحصیلی داریم؟

خیر، خوشبختانه برای تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا ندارد. ولی پس از ثبت نام برا ی شما ویزای تحصیلی صادر میگردد.

آیا برای ادامه تحصیل در قبرس شمالی حتما باید زبان انگلیسی بلد باشیم؟

بله، دروس و کتاب های ارائه شده در دانشگاه های قبرس شمالی به زبان انگلیسی می باشد. تسلط به زبان انگلیسی برای ادامه تحصیل در قبرس شمالی یک امر لازم و ضروری است اما نداشتن مهارت زبان انگلیسی مانع پذیرش دانشجو در دانشگاه های قبرس شمالی نیست و دانشجو میتواند پس از اعزام به قبرس شمالی به آموزش تخصصی زبان انگلیسی بپردازد.

با توجه به محدود بودن دانشگاه ها در کشور قبرس شمالی، چرا این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم ؟

قبرس شمالی با داشتن قرارداد exchange دانشجو با دانشگاه های آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و … میتوانند مانند پلی برای انتقال دانشجو از کشور مبدا به کشورهای نام برده، ب کمترین هزینه و ریسک باشد. بنابراین دانشجویان ترجیح میدهند برای صرفه جویی در هزینه و وقت خود، ابتدا مشغول به تحصیل در قبرس شمالی شوند و پس از چندی برای ادامه تحصیل در کشور دلخواه خود اقدام کنند. 

آیا امکان تحصیل در رشته های پزشکی در قبرس برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟

بله برخی از دانشگاه های قبرس امکان تحصیل در رشته های پزشکی را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده اند. کمااینکه برخی دانشگاه های قبرس مانند دانشگاه EMU دوره مشترک با دانشگاه های ایران مثل دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز برگزار می کند.

با توجه به محدود بودن دانشگاه ها در کشور قبرس شمالی، چرا این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم ؟

قبرس شمالی با داشتن قرارداد exchange دانشجو با دانشگاه های آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و … میتوانند مانند پلی برای انتقال دانشجو از کشور مبدا به کشورهای نام برده، با کمترین هزینه و ریسک باشد. بنابراین دانشجویان ترجیح میدهند برای صرفه جویی در هزینه و وقت خود، ابتدا مشغول به تحصیل در قبرس شمالی شوند و پس از چندی برای ادامه تحصیل در کشور دلخواه خود اقدام کنند.

امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان در قبرس وجود دارد؟

دانشجویان در حین تحصیل در قبرس، در طول سال تحصیلی حق کار پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته را دارند. این قانون برای تعطیلات بین ترم وجود ندارد و دانشجویان میتوانند در طول تعطیلات به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

از طرف دیگر، مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل می‌تواند مزایای بیشتری را نیز در بر داشته باشد؛ با تحصیل در برخی از رشته‌ها در کشور قبرس شمالی همچون هتلداری و گردشگری، دانشجویان می‌توانند به طور مستقیم با بازار کار ارتباط گرفته و از همان دوران دانشجویی، با انجام کارآموزی در هتل‌ها و آژانس‌های گردشگری، سابقه کار کسب کنند. همچنین بعد از فارغ‌التحصیلی امکان استخدام در شرکت‌ها و هتل‌های ترکیه نیز بهره‌مند شده و بدین ترتیب فرصتی برای کار در یکی از قطب‌های گردشگری جهان را خواهند داشت.

دانشگاه مدیترانه شرقی یکی بهترین دانشگاه قبرس شمالی و یکی از موسسات آموزشی بین‌المللی به رسمیت شناخته شده این کشور است. بیش از هزار نفر از کارکنان این دانشگاه از کشورهای مختلف جهان بوده و بیش از ۱۵ هزار دانشجوی بین‌المللی نیز در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه خاور نزدیک تنها دانشگاه‌های قبرس شمالی هستند که به عنوان اعضای انجمن دانشگاه‌های اروپایی به شمار می‌آیند. دانشگاه مدیترانه شرقی به عنوان یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر اروپا نیز محسوب می‌شود

دانشگاه علوم پزشکی گوزلیورت نیز یکی بهترین دانشگاه قبرس شمالی و یکی از موسسات آموزشی بین‌المللی به رسمیت شناخته شده این کشور است که در زمینه دندانپزشکی و فیزیوتراپی و داروسازی فعالیت میکند . بیش از صدها نفر از کارکنان این دانشگاه از کشورهای مختلف جهان بوده و بیش از ۳ هزار دانشجوی بین‌المللی نیز در آن تحصیل می‌کنند. 

پیام بگذارید